piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Judyckiego, Wniebowstąpienia oraz 12 Marca

Prace rozpoczną się 8 maja, na skrzyżowaniu powstanie rondo, które przede wszystkim usprawni ruch w tym miejscu. Inwestycję prowadzi Powiat Wejherowski. Utrudnienia potrwają do 31 lipca.

Na czas realizacji robót wyznaczone zostaną objazdy do centrum miasta, między innymi drogą krajową nr 6 na odcinku z ulicą 12 marca do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 218, jak również drogami powiatowymi oraz gminnymi: Myśliwską, Roszczynialskiego, Zamkową, Parkową, Św. Jacka, a także 3 Maja do drogi wojewódzkiej nr 218. Ponadto dla komunikacji zbiorowej został zaprojektowany ruch w jednym kierunku od ulicy 12 Marca ulicą Cichą oraz Polną do Judyckiego. Kierowcy poza wyznaczonymi objazdami mogą korzystać także z ulicy Śmiechowskiej.

Przebudowa  skrzyżowania,  choć  wiąże  się  ze  zmianami  w  organizacji  ruchu i utrudnieniami  dla  kierowców, ma  przede  wszystkim  w  przyszłości zwiększyć  przepustowość i bezpieczeństwo w tym miejscu - mówi Gabriela Lisius Starosta Wejherowski.

Rondo zaprojektowane zostało, jako trójwlotowe, jednopasmowe. W ramach przebudowy powstaną wyspy dzielące z azylem dla pieszych oraz rowerzystów. Po  każdej  stronie  ulic  powstaną  chodniki  z  kostki  betonowej.  Ponadto  poprowadzona  zostanie  ścieżka  rowerowa,  która  stanowić będzie  połączenie  ścieżki  biegnącej w kierunku zachodnim wzdłuż rzeki Cedron ze ścieżką na ul. 12 Marca po południowej stronie.

Koszt inwestycji wg umowy to  2.247.092,40 zł.