piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

O przedsiębiorczości na Konwencie Samorządowym

Samorządowcy, przedsiębiorcy i eksperci spotkali się podczas Konwentu Samorządowego. Głównym tematem spotkania była Strategia Rozwoju Powiatu Wejherowskiego, która ma powstać na mocy porozumienia podpisanego z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Rektor szkoły Tomasz Białas, podczas konwentu przedstawił wstępne założenia dokumentu. Diagnoza potrzeb, która właśnie powstała to pierwszy etap związany ze stworzeniem Strategii Rozwoju Powiatu Wejherowskiego. Umowa z uczelnią podpisana została w Lutym na posiedzeniu Powiatowej Rady Przedsiębiorczości.

– Od momentu jej powołania omawialiśmy różne problemy, jakie mają przedsiębiorcy. Żeby je zidentyfikować i wskazać, jakie są bariery w przedsiębiorczości powstaje ten dokument. Na podstawie tej identyfikacji będziemy mogli wyznaczyć kierunki rozwoju naszego powiatu - tłumaczyła podczas spotkania Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius.

Konwent Samorządowy był okazją do podzielenia się wstępnymi założeniami dokumentu, dlatego na spotkanie zaproszeni zostali także właściciele przedsiębiorstw, które prowadzone są na terenie Powiatu Wejherowskiego. Przygotowanie Strategii podzielone zostało na trzy etapy. Udział w spotkaniu wziął także Jacek Formela, ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który przede wszystkim przypomniał przedsiębiorcą o udzielanym wsparciu i zasadach, na jakich przyznawana jest pomoc przy rozwoju inwestycji. Ostatnim punktem spotkania było wystąpienie Krzysztofa Rudzińskiego, prezesa Spółki InnoBaltica.