piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

W Lini spotkały się prawdziwe hafciarskie talenty

Ponad 200 osób wzięło udział w 23 odsłonie konkursu haftu kaszubskiego. Podsumowanie tegorocznej edycji odbyło się w Lini. Podczas spotkania otwarta została również wystawa pokonkursowa, na której podziwiać można było prace i poszczególne wzory szkół haftu kaszubskiego.

Konkurs Haftu Kaszubskiego odbył się po raz XXIII, udział w nim wzięli uczestnicy z całego regionu. Tradycją jest, że uroczyste rozdanie nagród odbywa się w Lini. Tu także wszyscy przybyli na spotkanie goście mogli zobaczyć prace uczestników. Nagrody wręczyła między innymi Gabriela Lisius, Starosta Wejherowski.

Wśród uczestników zobaczyć można było osoby starsze, a także uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Łącznie w konkursie udział wzięło ponad 200 osób.

Konkurs niezmiennie każdego roku cieszy się ogromnym powodzeniem, młodzi ludzie chcą czynnie brać udział w tego typu wydarzeniach, a także promować swój region.