środa, 17 października 2018 r.

imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Dobiega końca budowa przedszkola specjalnego

Już niebawem w powiecie wejherowskim zacznie funkcjonować pierwsze przedszkole specjalne dla dzieci autystycznych, które będzie działać w ramach Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego. Warto dodać, że budynek w którym mieścić się będzie przedszkole to dawna siedziba WKU, który po modernizacji zyskał nowe przeznaczenie

Obecnie trwają intensywne prace wykończeniowe, ponieważ już we wrześniu br. placówka ma przyjąć pierwsze dzieci.

Dnia 18 lipca br. teren budowy odwiedziła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie Małgorzata Woźniak, by zobaczyć jak postępują prace. Paniom towarzyszył właściciel firmy WOJ-MAR, która realizuje to zadanie, Mariusz Gustowski.

Łączna wartość inwestycji to ponad 4,5 mln zł, z czego 1,3 mln zł Powiat Wejherowski pozyskał na termomodernizację budynku w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WP na lata 2014-2020.

Utworzenie przedszkola specjalnego pozwoli rozszerzyć ofertę kształcenia  dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, co pozwoli objąć je kompleksową opieką począwszy od wieku przedszkolnego, poprzez szkołę podstawową, a skończywszy na szkole branżowej pozwalającej zdobyć konkretny zawód.