czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Hala sportowa przy PZS nr 4 oficjalnie otwarta

Wicepremier Jarosław Gowin oficjalnie otworzył nową halę sportową przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali także między innymi abp. Sławoj Leszek Głódź, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego Ryszard Czarnecki, Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk, dyrektor placówki Anna Wilk, a także uczniowie.

Nowa hala sportowa to dzisiaj największy tego typu obiekt w powiecie wejherowskim, przystosowany został do odbywania rozgrywek rangi krajowej.Hala jest wielofunkcyjna, służy do uprawiania koszykówki, piłki nożnej, piłki siatkowej, ręcznej, a także lekkiej atletyki.

- Hala będzie miała bardzo duży i pozytywny wpływ na naszą szkołę. Przede wszystkim będziemy mieli lepsze warunki do pracy i ćwiczeń, bo do tej pory nie mieliśmy sali z prawdziwego zdarzenia. Była hala warsztatowa i malutka sala do ćwiczeń – mówiła podczas spotkania Anna Wilk, dyrektor PZS 4 w Wejherowie.

Oprócz hali sportowej obiekt posiada siłownię, salę fitness, a także szatnie. Ponadto telebim, który urozmaicać ma przedstawienia, a także konkursy i uroczystości, które będą w przyszłości odbywały się w placówce.

- Hala sportowa nie będzie służyła tylko uczniom, jednym z podstawowych czynników wspierania i promowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców jest nowoczesna baza sportowo-rekreacyjna, bez której niemożliwe jest upowszechnianie sportu i uzyskiwanie wysokich wyników sportowych – tłumaczy Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius.

Koszt budowy to blisko 9,5 mln złotych. Obiekt wybudowany został ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Wejherowie, w toku prowadzenia prac udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przy okazji budowy powstał także kompleks sześciu pracowni zawodowych, prace realizowane były w ramach projektu podniesienia jakości kształcenia w powiecie wejherowskim, który dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Nowe warsztaty mają wesprzeć branżę motoryzacyjną.

Budowa hali sportowej była największym marzeniem szkolnej społeczności. Jak mówią dzisiaj nauczyciele placówki halę sportową wyróżnia przede wszystkim funkcjonalność, nowoczesność, dostępność, a także duch olimpizmu.

Uroczyste otwarcie odbyło się przy okazji Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019, spotkanie zwieńczył występ sportowo-artystyczny przygotowany przez uczniów placówki.

Uroczystość poprzedziła Msza św. w kolegiacie, którą odprawił Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź.