wtorek, 19 marca 2024 r.

imieniny:Aleksandryny, Józefa, Nicety

Powiat rozpoczął obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Za nami Powiatowa Inauguracja 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości Starosta Wejherowski Gabriela Lisius zaprosiła do wzięcia udziału w wydarzeniach, które przez najbliższy rok będą odbywać się w Powiecie Wejherowskim. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści, a uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 przygotowali lekcję historii dla zgromadzonych gości.

W Powiecie Wejherowskim jak i w całej Polsce rok 2018 będzie rokiem wyjątkowym, na tę okazję przygotowany został cykl konkursów związanych z Powiatem Wejherowskim, wśród nich konkurs filmowy, plastyczny, literacki, a także wiedzy. Udział w nich wziąć mogą uczniowie ze wszystkich szkół w naszym regionie, a także dorośli.

Ponadto tegoroczne wydarzenia będą organizowane w duchu patriotycznym, tak, aby na każdym kroku przypominać mieszkańcom o wydarzeniach, które miały miejsce ponad sto lat temu.

Zwieńczeniem wszystkich wydarzeń będą Powiatowe Obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada.