poniedziałek, 29 maja 2023 r.

imieniny:Benity, Maksymiliana, Teodozji

17°

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

 

W związku z prowadzonymi licznymi kampaniami informacyjnymi zwiększającymi świadomość społeczną w zakresie istniejącego w Polsce stanu prawnego regulującego pobieranie komórek, tkanek i narządów od zmarłych osób w celu ich przeszczepienia, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w serwisie internetowym Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia (https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/transplantologia-dar-zycia).

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym regulującym kwestie przeszczepów narządów, w Polsce obowiązuje domniemanie zgody na pobranie od osoby zmarłej komórek, tkanek lub narządów w celu ich przeszczepienia.*

* ,,Pobrania komórek, tkanek lub narządów ze zwłok ludzkich w celu ich przeszczepienia lub pobrania komórek lub tkanek w celu ich zastosowania u ludzi można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu’’ (art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 213)).

 

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online