czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Ogniska Wychowawczego w Rumi

Placówka im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” będzie miała nową siedzibę. Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego odbyło się w gronie samorządowców, pracowników placówki, a także jej wychowanków.

W ramach inwestycji powstaną trzy domy, w których mieścić się będą pokoje dwuosobowe. Oprócz tego powstanie także boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownia zewnętrzna i altanka.

- Cieszę się, że wychowankowie Ogniska Wychowawczego już niedługo będą mogli zamieszkać w nowej siedzibie, postaramy się stworzyć im takie warunki żeby czuli się jak w domupodkreślała podczas spotkania Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Pracownicy, a także wychowankowie nie kryli wzruszenia podczas spotkania bowiem na ten moment wszyscy czekali blisko 25 lat.

- To historyczny moment, jesteśmy świadkami tworzenia nowej karty historii naszej placówki, dziękujemy samorządowi powiatu wejherowskiego, a także samorządowi Rumi – mówiła dyrektorka placówki Ewa Myć-Szopińska.

W każdym domu zamieszka 14 dzieci. Placówka pełnić będzie funkcję specjalistyczno - terapeutyczną. Łączny koszt inwestycji to 5,3 miliona złotych. Podczas spotkania nastąpiło także uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego, który następnie wraz z innymi pamiątkami wbudowany został pod fundamenty placówki. Wszyscy przybyli goście otrzymali pamiątkowe medale, które powstały specjalnie na tę uroczystość.