czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Odbiór dróg powiatowych w gminie Linia

Zakończyły się przebudowy i remonty na drogach powiatowych realizowane na terenie gminy Linia, dzięki którym zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pieszych. W ramach inwestycji wyremontowano 5,4 km dróg powiatowych w miejscowościach Linia, Zakrzewo i Niepoczołowice oraz wybudowano chodniki o łącznej długości ponad 1,6 km wraz z odwodnieniem.

– Łączny koszt zadań drogowych zakończonych w gminie Linia wyniósł 7,2 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego i gminy Linia. Przeprowadzone prace remontowe znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy mieszkańców okolicznych miejscowości oraz użytkowników korzystających z tych dróg – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Zakres realizowanych robót na odcinku Linia – Zakrzewo i Linia – Niepoczołowice obejmował m.in. roboty rozbiórkowe, frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej, uzupełnienie poboczy kruszywem, wykonanie zjazdów oraz oznakowania pionowego i poziomego.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Wicestarosta Jacek Thiel, Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Bistroń, Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht oraz gminni radni.