czwartek, 2 maja 2024 r.

imieniny:Longiny, Toli, Zygmunta

Nowa ścieżka rowerowa w Sasinie

Powiat wybudował ciąg pieszo-rowerowy o długości około 2,6 km na drodze powiatowej Osetnik Sasino. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu środków rządowych w wysokości 4 mln zł.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, a także licznie odwiedzających gminę turystów, droga powiatowa na odcinku Osetnik – Sasino została przebudowana. Dzięki zadaniu poprawiło się nie tylko bezpieczeństwo kierowców, ale także pieszych i rowerzystów.

Bardzo się cieszę, że w gminie Choczewo powstała prawie 3 km ścieżka rowerowa, która prowadzi z miejscowości Sasino do Stilo. W sezonie letnim bardzo dużo ludzi odwiedza gminę i korzysta z atrakcji turystycznych dostępnych w tym regionie, bo na terenie gminy znajdują czyste i piękne plaże oraz jedna z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu Latarnia Morska Stilopodkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Łączny koszt zadania to blisko 8 mln zł, z czego 4 mln stanowiło dofinansowanie ze środków rządowych. Pozostałą część, czyli 2,3 mln zł dołożył Powiat Wejherowski i 1,5 mln zł Gmina Choczewo.

Oprócz nowej ścieżki pieszo-rowerowej na całym odcinku została odnowiona nawierzchnia, wyniesiono skrzyżowania i doświetlono przejścia, wybudowano kładkę dla pieszych i rowerzystów, a także pętlę autobusową przy ulicy Cisowej mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

Inwestycja, jak zaznacza wicestarosta była trudna do realizacji, ponieważ  prowadzona była w otulinie lasu i przy Rezerwacie Przyrody „Czoczewskie Cisy”. Oddane zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa chronionych i niechronionych użytkowników ruchu, ale także do rozwoju turystyki na terenie gminy Choczewo.