czwartek, 29 września 2022 r.

imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ulica Przemysłowa doczeka się remontu

Ulica Przemysłowa doczeka się remontu

W marcu ruszy długo oczekiwana przebudowa ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Dzisiaj podpisana została umowa na wykonanie prac na siedmiusetmetrowym odcinku drogi. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to czerwiec przyszłego roku. Przebudowa finansowana jest ze środków Powiatu Wejherowskiego, część pieniędzy pochodzi także z budżetu państwa.

W ramach prac przede wszystkim wymieniona zostanie nawierzchnia, dodatkowo na całej długości, a więc od ulicy Granicznej do ulicy Wierzbowej wykonana zostanie ścieżka rowerowa. Ponadto zbudowana zostanie zatoka autobusowa, przebudowane zostaną sieci kanalizacyjne i energetyczne.

- To pierwszy etap przebudowy ulicy Przemysłowej i Tartacznej, w tej chwili na ukończeniu jest także przygotowywanie dokumentacji technicznej dla całej inwestycji od ulicy Wierzbowej do Tartacznej – mówił podczas spotkania Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.

Inwestycja finansowana jest ze środków Powiatu Wejherowskiego, a także z budżetu państwa. Łączny koszt zadania to blisko 4 mln zł.

- Mieszkańcy już od dawna monitowali, że droga jest w złym stanie, dlatego teraz przyszedł czas na to żeby przede wszystkim poprawić tam bezpieczeństwo – dodaje Wicestarosta Wejherowski.

 Ulica Przemysłowa to ważny ciąg komunikacyjny, który łączy między innymi miasto z Gminą Wejherowo. 

- Cieszę się, że w końcu doszło do podpisania umowy i że ta ulica będzie remontowana. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu, którzy korzystają z tej części miasta, w której ulokowane są firmy. To serce gospodarcze Wejherowa, a więc droga jest bardzo uczęszczana – tłumaczy Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Prace rozpoczną się w marcu i według harmonogramu potrwają do 14 czerwca 2019 r. W związku z przebudową wykonawca zapowiada niewielkie zmiany w organizacji ruchu. 

- Wszystko zależy od pogody, jeżeli będzie dobra pracownicy wejdą wcześniej na plac budowy. Nie przewidujemy dużych utrudnień, będzie wprowadzony ruch wahadłowy – mówi przedstawiciel firmy Kruszywo Jacek Wicki.

Ponadto Miasto Wejherowo zaprojektowało rondo na wysokości ulicy Karnowskiego, które będzie elementem łączącym ulicę Ofiar Piaśnicy z DK nr 6.