niedziela, 20 października 2019 r.

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

11°

Policjanci z KPP w Wejherowie nagrodzeni przez starostę

Czterech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zostało nagrodzonych przez Starostę Wejherowskiego za bohaterską postawę i odwagę podczas służby. Policjanci otrzymali imienne listy gratulacyjne i nagrody finansowe.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Wejherowie Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel podziękowali  policjantom, którzy 19 stycznia na Osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie (sierż. Wojciech Bolda i post. Patryk Nurkowski) oraz 24 lutego w Bożympolu Wielkim (st. sierż. Wiesław Sychowski i st. post. Wojciech Naczke) ewakuowali osoby znajdujące się w płonących budynkach. To dzięki ich szybkiej reakcji nikomu nic się nie stało i nie doszło do tragedii. 

Taka  postawa zasługuje na najwyższy szacunek i ogromne uznanie oraz powinna być wzorem do naśladowania. W sytuacjach zagrożenia życia właśnie zdecydowanie i szybkość podjętego działania odgrywa zasadniczą rolę – mówiła starosta.

W spotkaniu uczestniczyli także: Komendant Powiatowy Policji insp. Beata Perzyńska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Niewęgłowski oraz Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wejherowie Andrzej Papke.