czwartek, 25 lutego 2021 r.

imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ruszyła budowa ronda przy zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego w Wejherowie

Ruszyła budowa ronda przy zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego w Wejherowie

Ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego w Wejherowie. Prace potrwać mają do końca wakacji. W ramach budowy powstanie rondo, a także ścieżka pieszo-rowerowa i miejsca postojowe.

Rondo ma przede wszystkim usprawnić ruch w tym miejscu, zwłaszcza w kontekście uruchomienia Węzła Zryw, kiedy to ruch skierowany zostanie na ulicę Sikorskiego.

"Jest to kolejna ważna inwestycja Powiatu Wejherowskiego, w zeszłej kadencji zarząd podjął decyzję o budowie dwóch rond w Wejherowie. Rondo przy zbiegu ulic 12 Marca Judyckiego i Wniebowstąpienia zostało już oddane do użytku. Tu także wykonawca bardzo szybko przystąpił do prac, termin wykonania to 30 sierpnia 2019 r., ale mam nadzieję, że inwestycja zostanie wykonana szybciej. To rozwiązanie także przyszłościowe, jeżeli chodzi o ulicę Sikorskiego, z biegiem czasu będzie ona częściej użytkowana przez kierowców wiec ruch na pewno się zwiększy" - tłumaczył Jacek Thiel, Wicestarosta Wejherowski.

Przebudowa zwiększy także bezpieczeństwo i przepustowość na ulicy 12 Marca.

"Otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców i radnych, że ten fragment jest niebezpieczny. Mam nadzieję, że rozwiązanie spełni oczekiwania" - dodaje Jacek Thiel.

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Wejherowski. Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego, Miasta Wejherowa, a także
z Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

"Całe rondo zostanie podniesione o około metr, dlatego też na jakiś czas będziemy musieli zamknąć drogę by móc z wysokościami dojść do ładu. Droga przebudowana zostanie wraz z całą infrastrukturą. Koszt budowy to ponad 3 miliony złotych" - mówi Robert Lorbiecki, Dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego
i Wejherowskiego.

O ewentualnych utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco