piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

Nagrody dla najlepszych trenerów i sportowców

Po raz dziewiąty sportowcy z terenu powiatu wejherowskiego i szkoleniowcy zostali wyróżnieni za swoją pracę i osiągnięcia w 2018 r. Nagrody za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym otrzymało 44 zawodników i 12 trenerów. W tym roku powiat przeznaczył na ten cel blisko 40 tysięcy złotych.

Triathloniści, żeglarze, karatecy, bokserzy, pływacy, radiojachtingowcy czy tenisiści stołowi – sportowcy z tak różnych dziedzin oraz trenerzy wyróżniający się osiągnięciami w działalności sportowej i szkoleniowej, zostali nagrodzeni podczas specjalnej gali, która odbyła się 12 marca w auli PZS nr 1 w Wejherowie.

Swoją postawą udowodniliście, że dzięki wytrwałości, zapałowi i ciężkiej pracy można wiele osiągnąć. Swoimi wynikami przyczyniliście się do promocji Powiatu Wejherowskiego nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami, za co Wam serdecznie dziękuję – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Wasza obecność tutaj jest dowodem na to, że warto trenować, realizować swoją sportową pasję i poświęcać wolny czas, aby osiągać tak znaczne sukcesy, jak wasze.

W gronie nagrodzonych trenerów znaleźli się: Mirosław Ellwart (Karate Klub Wejherowo), Marek Gorlikowskli (RJK PZPOW Bliza-BalexMetal), Rafał Karcz (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe i GOSRiT Luzino), Łukasz Lesner (Stajnia Pegaz Reda), Waldemar Płotka (Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne), Wojciech Wasiakowski  (WKB Gryf Wejherowo),  Krzysztof Bogdanis (Rugby Arka Rumia), Andrzej Kostun (Klub Sportowy Karate Sakura), Mykola Maistruk i Piotr Netter (Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia), Robert Niewiedziała (UKS Siódemka Rumia) i Robert Sawicki (Akademia Piłki Siatkowej Rumia).

Jak zaznacza Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel, przyznane nagrody to sposób na podziękowanie wyróżniającej się kadrze sportowej za ciężkie treningi i szkoleniowcom za wysokie osiągnięcia w wielu dyscyplinach oraz za promowanie Ziemi Wejherowskiej na sportowych arenach w Polsce i na świecie.

Samorząd Powiatu Wejherowskiego od lat konsekwentnie wspiera sport na różnych płaszczyznach, nagradza wyróżniających się zawodników i trenerów, przeznacza znaczne środki na promocję imprez sportowych oraz projekty, które przyczyniają się do upowszechniania i promowania kultury fizycznej na terenie powiatu. Systematycznie rozwijana jest także infrastruktura sportowo-rekreacyjna, bez której nie jest możliwe upowszechnianie sportu i osiąganie wysokich wyników – podkreśla Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.

Warto przypomnieć, że miesiąc wcześniej w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się podpisanie umów promocyjnych z prezesami dziesięciu klubów sportowych, w tym m.in. z: ATS Kamix Rumia, UKS Tri-Team Rumia, Rugby Arka Rumia i APS Rumia. Łączna pula przyznanych środków wyniosła 113 000 złotych.

Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania sportu zarówno tego na najwyższym poziomie, jak i rekreacji, która staje się dla mieszkańców naszego powiatu nieodłącznym elementem codziennego życia. Dzięki takim działaniom młodzież i dorośli mają szansę realizować swoje pasje – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Wśród wyróżnionych sportowcy znaleźli się: Wiktoria Baranowska – karate tradycyjne (KKW Wejherowo), Dominik Bielawa – pływanie (KS KSZO Ostrowiec), Aleksandra Bielecka – biegi na orientację (UKS Siódemka), Tytus Butowski – żeglarstwo (AZS-AWFiS), Paulina Damaske – siatkówka (APS Rumia), Kamil Damentka – triathlon (UKS Tri-Team), Michał Damps – żeglarstwo (UKS Wiking), Natalia Dawidowska – biegi na orientację (UKS Siódemka), Viktoria Dombrowska – boks (WKB Gryf Wejherowo), Michał Greszta – wędkarstwo muchowe (GKWM Neptun), Agnieszka Grubba – lekkoatletyka (KS AZS AWFiS), Aleksandra Grubba – lekkoatletyka (KS AZS AWFiS), Tomasz Hirsz – kickboxing (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe), Michał Jarliński – triathlon (UKS Tri-Team), Konrad Kaczmarkiewicz – boks (WKB Gryf Wejherowo), Zuzanna Kalbarczyk – kickboxing (KTS GOSRiT), Martyna Karwowska – lekkoatletyka (Rumski KS), Kacper Konkol – radiojachting (RJK PZPOW Bliza-BalexMetal), Przemysław Krause – kickboxing (Wejherowskie TS), Jacek Krawczyk – triathlon (Tri-Team Rumia), Oliwia Kreft – biegi na orientację (UKS Siódemka), Maciej Kubiak – duathlon (Endure Team), Aleksandra Lesner – jeździectwo (KJ Pegaz), Sandra Lieske – karate (KS GOKKEN), Martyna Marszał – boks (WKB Gryf Wejherowo), Zofia Melzer – biegi na orientację (UKS Siódemka), Artur Mroske –radiojachting (RJK PZPOW Bliza-BalexMetal), Mieczysław Müller – radiojachting (RJK PZPOW Bliza-BalexMetal), Dominik Noweta – boks (WKB Gryf Wejherowo), Bartłomiej Ogdowski – biegi na orientację (UKS Siódemka), Maja Olszewska – kręglarstwo klasyczne (TKKF „Dębinki”), Weronika Pawlak – boks (WKB Gryf Wejherowo), Katarzyna Płotka – tenis stołowy (KTS-K), Magdalena Płotka – tenis stołowy (KTS-K), Roksana Słupek – triathlon (UKS Tri-Team), Paulina Stenka – kickboxing (KTS GOSRiT), Kacper Stępniak – triathlon (UKS Tri-Team), Dominika Szatkowska – karate (KS GOKKEN), Aleks Tomaszewski – pływanie (UKS Tri-Team), Bartosz Tomczak – boks (WKB Gryf Wejherowo), Wiktor Trylski – triathlon (UKS Tri-Team), Grzegorz Żurek – BNO (UKS Siódemka), Marta Żurek – biegi na orientację (UKS Siódemka), Bartosz Żywicki – karate (KS Sakura).