poniedziałek, 29 maja 2023 r.

imieniny:Benity, Maksymiliana, Teodozji

16°

Powiat Wejherowski wspiera sportowców i kluby sportowe

Powiat Wejherowski wspiera sportowców i kluby sportowe

Na corocznej gali, która odbyła się 5 marca br. w PZS nr 1 w Wejherowie Powiat Wejherowski nagrodził 40 sportowców i 10 trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe odniesione w 2017 r. W ten sposób samorząd po raz kolejny docenił trud i talent zawodników oraz pracę trenerów, którzy zdobyli najwyższe stopnia podium w mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

W  tym roku powiat przeznaczył 30 tys. zł na nagrody dla sportowców i trenerów z terenu powiatu wejherowskiego, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym. W gronie uhonorowanych znaleźli się m.in. karatecy, radiojachtingowcy, lekkoatleci oraz reprezentantki siatkówki.

Już po raz ósmy uhonorowaliśmy nagrodami finansowymi zawodników i  trenerów za sukcesy w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym – podkreśla Etatowy Członek Zarządu Jacek Thiel.Te wyróżnienia to forma uznania, docenienia ich osiągnięć sportowych, ciężkiej pracy oraz podziękowanie za promocję Powiatu Wejherowskiego.

Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazły się: Wejherowski Klub Sportowy „Gryf”, Akademia Piłki Siatkowej Rumia, Klub Sportowy „Tytani”, Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto”, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”, Uczniowski  Klub Sportowy Tri-Team Rumia, Wejherowski Klub Bokserski „Gryf” oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z  Luzina.

Mamy wspaniałych trenerów i wiele różnych dziedzin, dlatego myślę, że każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie. Powiat stawia na sport, bo sport ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój, a także jest doskonałą formą spożytkowania wolnego czasu – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W tym roku wpłynęły 63 wnioski, w tym 11 wniosków trenerów oraz 52 wnioski zawodników, z czego 13 Komisja Kultury, Sportu i Turystyki Powiatu Wejherowskiego odrzuciła z powodu niespełnienia warunków określonych w Uchwale.

 

 

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online