poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Powiatowa inwestycja Budową Roku 2018

Powiatowa inwestycja Budową Roku 2018

Hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie otrzymała prestiżowy tytuł „Budowy Roku 2018”. Sukces jest tym większy, że powiatowa inwestycja rywalizowała z ogromnymi, nawet kilkakrotnie droższymi budowlami, finansowanymi przez międzynarodowe konsorcja.

W 29. edycji konkursu zorganizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, hala przy PZS nr 4 w Wejherowie, zrealizowana przez Powiat Wejherowski, otrzymała nagrodę II stopnia i tytuł „Budowy Roku 2018” w kategorii obiekty szkolno-sportowe. Jest to obecnie najnowocześniejsza hala sportowa w powiecie, zbudowana w  rekordowym czasie (budowa trwała nieco ponad rok). Obiekt został oficjalnie oddany do użytku 1 września zeszłego roku. Inwestycja łącznie z wyposażeniem kosztowała niemal 10 mln zł, z czego 3,2 mln zł stanowiło dofinansowanie pozyskane z budżetu państwa.

Gdy pojechaliśmy na Galę rozdania nagród do Warszawy nie wiedzieliśmy jeszcze czy jesteśmy w gronie laureatów – tłumaczy Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Nasz obiekt znalazł się w gronie bardzo dużych inwestycji, wartych kilkadziesiąt milionów złotych. Stąd tym większa była nasza radość, gdy okazało się, że otrzymaliśmy nagrodę II stopnia – czyli tylko krok dzielił nas od „Oscara Budowlanego”. Muszę zaznaczyć, że proces oceny zgłaszanego obiektu jest kilkustopniowy, a kryteria oceny wysokie i dotyczą one rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, jakości wykonawstwa, zastosowania nowoczesnych technologii, wpływu inwestycji na środowisko naturalne, bezpieczeństwa, warunków pracy oraz organizacji procesu budowy i czasu realizacji. Nasza hala została zbudowana według najnowocześniejszych technologii i z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. I nie chodzi wyłącznie o samą halę, ale trybuny, pomieszczenia techniczne, sale i całe zaplecze. To właśnie doceniła konkursowa komisja oceniająca. Jesteśmy dumni z tej nagrody, tym bardziej, że tylko dwa obiekty szkolne otrzymały w tym roku ten zaszczytny tytuł. Ponadto trzeba podkreślić, że większość inwestycji było finansowanych przez międzynarodowe firmy komercyjne (dysponujące ogromnymi funduszami), a tych finansowanych przez samorządy było niewiele. Stąd tym większy jest nasz sukces, a otrzymana nagroda ukoronowaniem naszych wysiłków – podkreśla starosta.

Obiekt umożliwia organizację zawodów sportowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Hala służy uczniom, miejscowym klubom sportowym i społeczności miasta.

Inwestor: Powiat Wejherowski

Generalny wykonawca: WOJ-MAR Mariusz Gustowski, Sopieszyno, Wejherowo

Jednostka projektowa: MENS Pracownia Projektowa Grzegorz Pełczyński z siedzibą w Poznaniu

Wewnątrz hali znajduje się: boisko o wymiarach 24 × 44 m, trybuna na 288 miejsc siedzących, węzły szatniowo-sanitarne, pomieszczenia magazynowe i techniczne, sale fitness, siłownia, pomieszczenia nauczycieli w-f, ogólnodostępna szatnia.