poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Udało się pozyskać kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych

700 tysięcy złotych Powiat Wejherowski otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę drogi na trasie Kisewo-Żelazno w miejscowości Świchowo.

Prace polegać będą na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni, budowie chodników, wyniesionego skrzyżowania z przejściem dla pieszych i oświetleniem. Ponadto w ramach zadania przewidziano oczyszczenie rowów oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt inwestycji wyniesie 1,4 miliona złotych, 700 tys. zł to dofinansowanie, pozostałymi kosztami Powiat Wejherowski podzieli się z Gminą Łęczyce po połowie.

Oficjalne podpisanie umów odbyło się dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim, symboliczne czeki przekazał Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich.

Umowy podpisało łącznie sześć samorządów, opiewają na kwotę blisko 9 milionów złotych.

Łącznie w województwie pomorskim, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w roku 2019 rozdysponowane zostanie 259 242 291,64 zł. W skali kraju 6 mld zł.

Dotychczasowe umowy zawarto w ramach pierwszej część środków przyznanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa pomorskiego na rok 2019.

Pozostała kwota 190 989 434,64 zł rozdysponowana zostanie na inwestycje w ramach naboru (II Edycja 2019), który zakończono w kwietniu bieżącego roku.