czwartek, 8 grudnia 2022 r.

imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Udało się pozyskać kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych

Udało się pozyskać kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych

Udało się pozyskać kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych

700 tysięcy złotych Powiat Wejherowski otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę drogi na trasie Kisewo-Żelazno w miejscowości Świchowo.

Prace polegać będą na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni, budowie chodników, wyniesionego skrzyżowania z przejściem dla pieszych i oświetleniem. Ponadto w ramach zadania przewidziano oczyszczenie rowów oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt inwestycji wyniesie 1,4 miliona złotych, 700 tys. zł to dofinansowanie, pozostałymi kosztami Powiat Wejherowski podzieli się z Gminą Łęczyce po połowie.

Oficjalne podpisanie umów odbyło się dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim, symboliczne czeki przekazał Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich.

Umowy podpisało łącznie sześć samorządów, opiewają na kwotę blisko 9 milionów złotych.

Łącznie w województwie pomorskim, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w roku 2019 rozdysponowane zostanie 259 242 291,64 zł. W skali kraju 6 mld zł.

Dotychczasowe umowy zawarto w ramach pierwszej część środków przyznanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa pomorskiego na rok 2019.

Pozostała kwota 190 989 434,64 zł rozdysponowana zostanie na inwestycje w ramach naboru (II Edycja 2019), który zakończono w kwietniu bieżącego roku.