poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Urzędnicy starostwa najlepsi w kraju

Urzędnicy starostwa najlepsi w kraju

Ośrodek Powiatu Wejherowskiego zajął pierwsze miejsce w plebiscycie użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK na najlepszy Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.


Podczas VI Konferencji Technicznej, która odbyła się w Jachrance koło Warszawy, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w plebiscycie użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK na „Najlepszy PODGiK”. Starostwo Powiatowe w Wejherowie zostało ocenione najwyżej w kraju i Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej zajął pierwsze miejsce. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach Powiatowy Ośrodek zdobył dwa razy drugie miejsce i raz trzecie. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę wymienić można m.in. automatyzację obsługi zgłoszonych prac, płatności internetowe oraz terminy załatwiania spraw.


Technologia służąca do internetowego zgłaszania prac geodezyjnych i  automatycznego procesu przygotowania dla nich odpowiednich materiałów z zasobu funkcjonuje w Polsce od ponad 12 lat. Powiat Wejherowski uruchomił  usługę w 2008 r. i był jednym z pierwszych powiatów w kraju. W ciągu tych lat systematycznie wzrastała liczba prac geodezyjnych zgłaszanych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Obecnie już 80 procent prac zgłaszanych jest internetowo, zamiast tradycyjnej metody papierowej.


W dobie komputeryzacji e-usługi stają się coraz bardziej popularne i to pokazują statystyki. Każdego roku obserwujemy bowiem wzrost liczby prac zgłaszanych za pomocą serwisu iGeoMap. W ubiegłym roku przyjęto elektronicznie 6553 prace, a od początku 2019 r. zgłoszono i przetworzono już ponad 6800 prac geodezyjnych, przy liczbie 1600 złożonych tradycyjnie – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Bardzo się cieszę, że pracownicy naszego Ośrodka zostali docenieni w skali kraju.


Warto dodać, że od początku istnienia systemu liczba zgłaszanych tą metodą prac geodezyjnych w Powiatowym Ośrodku w Wejherowie przekroczyła 52 000. To pokazuje, jak chętnie korzystają z tej usługi użytkownicy i że niebawem całkowicie wyprze ona tradycyjną metodę.