piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

Wejherowo pobiegło po raz szósty

Na starcie stawili się dorośli, młodzież i dzieci. To właśnie idea imprezy, aby podczas biegów integrowali się mieszkańcy całego Powiatu Wejherowskiego. Spotkanie w Parku Majkowskiego odbyło się po raz szósty. Dla biegaczy przygotowano 2 tys. medali i tyle samo niebieskich koszulek.

Już od samego rana przy stanowiskach z zapisami na bieg ustawiła się długa kolejka chętnych. Do wyboru uczestnicy mieli 8 dystansów. Na starcie stanęli także najmłodsi. Impreza, co roku przyciąga tłumy.

- Ideą spotkania jest propagowanie aktywnego trybu życia – mówił podczas biegu Jacek Thiel, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego, uczestnik biegu.

Amatorzy biegania na dłuższe dystanse swoją kondycję mogli sprawdzić podczas biegu na 2 i 4 kilometry. Wszystkie trasy wiodły przez Park Majkowskiego w Wejherowie.

Spotkanie ma charakter Festynu Rekreacyjnego, bo dla wszystkich przybył przygotowano także dodatkowe atrakcje. Dla najmłodszych dmuchane zamki, a także konkursy z nagrodami.