sobota, 20 kwietnia 2024 r.

imieniny:Agnieszki, Amalii, Czecha

Nowe pracownie zawodowe w PZS Reda

W Powiatowym Zespole Szkół w Redzie powstały dwie nowoczesne pracownie: Pracownia drukowania cyfrowego oraz Pracownia poligraficznych procesów graficznych. Koszt wyposażenia sal to ponad 200 tys. zł . Sprzęt zakupiony został ze środków własnych samorządu Powiatu Wejherowskiego.

W jaki sposób uczniowie będą wykorzystywać zakupiony sprzęt

Uczniowie w pracowni przygotowania druku cyfrowego uczą się procesów związanych z drukowaniem i obróbką wykończeniową druków cyfrowych: impozycji, drukowania, bigowania, laminowania, wykrawania, zszywania. W pracowni poligraficznych procesów przygotowawczych uczniowie przygotowują projekty w programach wektorowych (CorelDraw oraz Adobe Illustrator), rastrowych (Adobe Photoshop) oraz do składu (InDesign).

Dokonują wydruku próbnego, poznają zasady różnych technik drukowania cyfrowego, mają możliwość praktycznego przetestowania druku sublimacyjnego oraz technik transferowych.

Efekty pracy na sprzęcie

Swoje projekty mogą wyciąć za pomocą plotera tnącego z folii przeznaczonych do wgrzewania w różne tekstylia: koszulki, bluzy, torby reklamowe, parasole, odzież sportową. Projekty mogą także wycinać z folii samoprzylepnej, mającej zastosowanie
w reklamie wizualnej, dekoracji wnętrz, oklejaniu pojazdów, stoisk targowych, banerów reklamowych.

Nowy bydunek szkoły stwarza wiele możliwości dla uczniów

Przypomnijmy: we wrześniu ubiegłego roku otwarty został nowy budynek szkoły. Rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie wiązała się z koniecznością wykształcenia większej liczby osób specjalizujących się w branżach kreatywnych. Potrzeba ta sygnalizowana była także przez lokalne firmy z sektora IT, branż reklamowo - poligraficznych i medialnych.

W nowym budynku dzisiaj kształcą się przyszli technicy reklamy, grafiki, realizatorzy nagrań i nagłośnień, asystenci kierownika produkcji filmowej czy telewizyjnej, fotografii i multimediów oraz przyszli architekci krajobrazu. Program kształcenia na tych kierunkach powstał i będzie realizowany w ścisłej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.