poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Enea Ironman 70.3 Gdynia

Enea Ironman 70.3 Gdynia

W pierwszy weekend sierpnia, tj. w dniach 3-5 sierpnia br. odbędzie się największa impreza sportowa ENEA IRONMAN 70.3. GDYNIA, w której  weźmie udział 4000 zawodników z 46 państw. Po raz trzeci cześć sportowego wydarzenia (trasa kolarska) rozegra się na terenie powiatu wejherowskiego.  

Dnia 19 lipca br., na dwa tygodnie przed rozpoczęciem wydarzenia, w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyła się konferencja prasowa podczas której przedstawiono szczegółowy program zawodów, omówiono przebieg trasy, planowane zmiany w ruchu oraz przewidziane utrudnienia drogowe związane z przebiegiem zawodów w powiecie wejherowskim.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius  oraz organizatorzy zawodów triathlonowych – Dyrektor Generalny Michał Drelich, koordynator Enea Ironman 70.3 Gdynia Adam Okrój, szef zabezpieczenia trasy kolarskiej Marcin Kowalski  oraz koordynator wolontariatu Anna Okrój.

W niedzielę 5 sierpnia br. ponad 2000 zawodników wyruszy z Gdyni na trasę kolarską dystansu głównego, który liczy 90 km. Ponad połowa tego dystansu, bo około 50 km będzie wiodła przez miejscowości znajdujące się na terenie gminy Szemud i gminy Wejherowo: m.in. Koleczkowo, Bieszkowice, Nowy Dwór Wejherowski, Sopieszyno, Przetoczyno, Szemud, Kamień, Warzeńską Hutę, Karczemki, Dobrzewino, Bojano oraz Koleczkowo.

Po raz kolejny na terenie powiatu wejherowskiego zostaną rozegrane międzynarodowe zawody triatlonowe Enea Ironman 70.3 Gdynia – mówiła podczas konferencji Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – To wielkie święto dla mieszkańców, kibiców oraz przyjezdnych gości, którzy będą świadkami sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. To wielka promocja naszego pięknego regionu.

Warto dodać, że po raz drugi Starostwo Powiatowe w Wejherowie ufundowało premię górską dla zawodnika, który jako pierwszy przekroczy najwyższy punkt na trasie – w miejscowości Kamień. Zwycięzca zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 5000 zł brutto.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia przygotowali dla mieszkańców i przyjezdnych gości oraz dzieci wiele atrakcji. Podczas niedzielnej imprezy na trasie zawodów rozmieszczone zostaną specjalne punkty kibicowania z udziałem zespołów czy pokazami tańca. Na terenie powiatu wejherowskiego znajdą się trzy takie punkty i będą ulokowane w Koleczkowie, Szemudzie i Bojanie.

Przeprowadzenie tak wielkiej imprezy sportowej wiąże się jednak z utrudnieniami dla kierowców. Stąd organizatorzy liczą na wyrozumiałość mieszkańców i turystów odwiedzających powiat wejherowski, ponieważ czasowo zostanie wyłączony z ruchu fragment drogi wojewódzkiej nr 218 oraz 224, a także odcinek drogi powiatowej Szemud-Karczemki i Koleczkowo-Łężyce.

Jak podkreślono podczas konferencji prasowej dzięki nagłośnieniu zawodów będzie można wcześniej przygotować się do zapowiedzianych utrudnień w ruchu i skorzystać z wyznaczonych objazdów. O szczegółach będą informować lokalne media, a pod koniec lipca wzdłuż trasy rowerowej zawodów na słupach umieszczone zostaną specjalne żółte tablice informacyjne.

Jak podkreśliła podczas spotkania Starosta Wejherowski Gabriela Lisius Ironman ma być wydarzeniem pozytywnie odbieranym, które ma promować zdrowy, sportowy tryb życia.

O bezpieczeństwo uczestników i sprawny przebieg zawodów zadbają służby porządkowe, Policja, strażacy ochotnicy oraz wolontariusze.

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online