środa, 24 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bony, Horacji, Jerzego

Za nami wręczenie nagród laureatom konkursu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wejherowskiego - na spot lub mem promujący szczepienia przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół.

Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Konkurs polegał na stworzeniu przez uczniów szkół ponadpodstawowych memu internetowego lub nagraniu i zmontowaniu spotu radiowego lub telewizyjnego, o tematyce dotyczącej promocji szczepień przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół.

Cele konkursu

1. Aktywna promocja szczepień przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół przez młodzież szkół ponadpodstawowych.

2. Wzmocnienie zaangażowania uczniów w działania profilaktyczne związane ze zdrowiem na terenie placówki nauczania.

3. Zwiększenie efektywności oddziaływania ogólnopolskiej kampanii promocyjnej w zakresie szczepień przeciwko covid-19 poprzez zaangażowanie młodzieży w działania skierowane do kadry pedagogicznej szkół.

4. Pobudzenie kreatywności młodzieży w zakresie współczesnych form przekazu treści prozdrowotnych.

5. Zainteresowanie młodzieży tematem szczepień, a w powiązaniu z nim tematyką prozdrowotną.

Uwagi dodatkowe

Wybrane prace konkursowe będą publikowane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie oraz za pomocą mediów społecznościowych na profilu stacji. Zostaną również przesłane do szkół celem promocji szczepień wśród kadry pedagogicznej szkół, do Starostwa Powiatowego (partner konkursu) oraz do mediów lokalnych.

Szczegóły dotyczące sposobu przekazania nagród z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych zostaną uzgodnione z poszczególnymi laureatami w najbliższym czasie.

Wyniki :

I miejsce – Mikołaj Farion – I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi praca „Bieg do normalności”

II miejsce – Natalia Nadolska – I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie praca „Nauczyciele i szczepionka na covid-19”

III miejsce – Anna Wieczorek – PZS w Redzie praca „Miś Mirek”

Wyróżnienie – Mateusz Poniatowski – PZS nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie praca „Wybieram lepsze jutro”.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy.