poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Ruszyła rozbudowa PZS nr 1 w Rumi

Ruszyła rozbudowa PZS nr 1 w Rumi

Rozpoczęła się kolejna ważna inwestycja, tj. rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi. Dnia 24 lipca br. w rumskiej placówce edukacyjnej odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlanym TEAM Zbigniew Bilik. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 3,2 mln zł.

Rozbudowa PZS nr 1 w Rumi polegać będzie na nadbudowie ponad dwóch nowych kondygnacji nad małą (starą) salą gimnastyczną. Powstanie tam pięć pracowni oraz duże pomieszczenie wielofunkcyjne, w przyszłości prawdopodobnie sala konferencyjna. Nowa część szkoły zostanie dostosowana również do osób niepełnosprawnych.

W ramach prac modernizacyjnych w szkole powiększony zostanie pokój nauczycielski. Przebudowy doczekają się również szatnie. W drugim etapie inwestycji zaplanowano także zagospodarowanie poddasza budynku na nowoczesną bibliotekę oraz czytelnię.

Dzięki nadbudowie małej sali gimnastycznej budynek szkoły zostanie „wyrównany”, na czym zyska jego bryła. Szkoła będzie lepiej wyglądała z zewnątrz.

Od początku tej kadencji planowaliśmy rozbudowę Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, ponieważ istniejące warunki lokalowe są niewystarczające w stosunku do potrzeb i ograniczają możliwości rozwoju szkoły, tym bardziej, że placówka cały czas poszerza ofertę edukacyjną. W tej chwili młodzież może uczyć się w klasie o profilu: humanistycznym, matematycznym, medycznym, lingwistycznym i sportowym. Nowością jest utworzenie klasy dwujęzycznej, jedynej w powiecie wejherowskim – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Zgodnie z harmonogramem prace zakończą się podczas przyszłorocznej przerwy wakacyjnej.

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online