niedziela, 24 października 2021 r.

imieniny: Arety, Marty, Marcina

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Powiat nagrodził najlepszych trenerów i sportowców

Powiat nagrodził najlepszych trenerów i sportowców

Powiat Wejherowski nagrodził 55 sportowców i 15 trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe odniesione w 2020 r. Wśród nich są m.in. medaliści mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski Juniorów.

Samorząd Powiatu Wejherowskiego już od ponad dekady przyznaje sportowe nagrody. Otrzymują je najlepsi zawodnicy, a także wyróżniający się trenerzy za wysokie osiągnięcia we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. To forma uznania, docenienia znakomitych wyników sportowych, ciężkiej pracy oraz podziękowanie za promocję Powiatu Wejherowskiego.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy nagrodzić wyróżniających się trenerów i sportowców z terenu powiatu wejherowskiego. Mamy coraz więcej utalentowanych i niezwykle zdolnych zawodników, w których warto inwestować. Te sukcesy jednak nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka praca, determinacja oraz znakomici szkoleniowcy – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Warto przypomnieć, że miesiąc wcześniej w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się przekazanie umów promocyjnych  przedstawicielom lokalnych klubów sportowych. Łączna pula przyznanych środków wyniosła 110 000 złotych.

Powiat Wejherowski od wielu lat systematycznie wspiera działalność sportową i rekreacyjną, w tym projekty służące upowszechnianiu kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – podkreśla Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel. – Ponadto dba także o rozwój infrastruktury sportowej, ponieważ bogata oferta sportowo-rekreacyjna sprzyja aktywności mieszkańców.

W tym roku ze względu na epidemię, samorząd zrezygnował z organizacji uroczystej gali.

W najbliższych dniach nagrody trafią bezpośrednio na konta wyróżnionych osób, zaś pamiątkowe dyplomy zostaną przesłane listownie.

Pełna lista nagrodzonych osób znajduje się w załączniku.