sobota, 6 marca 2021 r.

imieniny: Jordana, Marcina, Róży

Oddali hold żołnierzom Wojska Polskiego

Na terenie jednostki wojskowej w Wejherowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego. Podczas spotkania wręczone zostały medale, nagrody i awanse dla żołnierzy, a także pracowników jednostki.

Na uroczystość zaproszeni zostali lokalni włodarze, a także Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, która podczas spotkania podziękowała żołnierzom za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wejherowskiego.

-Niech ten uroczysty dzień przypomina wam o randze zawodu żołnierza, a trudna służba niech zawsze będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania - mówiła podczas spotkania Starosta Wejherowski.

Podczas uroczystego apelu wręczone zostały wyróżnienia, podziękowania i awanse. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele służb mundurowych z Powiatu Wejherowskiego, a także księża, kombatanci i członkowie organizacji, które współpracują na co dzień z wojskiem.

Święto Wojska Polskiego przypada na 15 sierpnia, ustanowione zostało w dzień rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej także Cudem nad Wisłą, która miała miejsce 15 sierpnia 1920 roku.