środa, 28 września 2022 r.

imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rondo na skrzyżowaniu Judyckiego, Wniebowstąpienia i 12 marca otwarte

Rondo na skrzyżowaniu Judyckiego, Wniebowstąpienia i 12 marca otwarte

Rondo na skrzyżowaniu ulic Wniebowstąpienia, Judyckiego i 12 marca oficjalnie otwarte. Na ten moment czekali przede wszystkim kierowcy, którzy, na co dzień przejeżdżają przez skrzyżowanie. Inwestycję udało się zrealizować dzięki współpracy Powiatu Wejherowskiego z miastem Wejherowo.

Rondo zaprojektowane zostało, jako trójwlotowe, jednopasmowe. W ramach przebudowy powstały wyspy dzielące z azylem dla pieszych oraz rowerzystów. 

- To była bardzo ważna inwestycja w kontekście zwiększenia przepustowości w tym miejscu, cieszę się, że wspólnie z miastem Wejherowo udało nam się wybudować rondo - mówiła podczas oficjalnego otwarcia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Po każdej stronie ulic powstały chodniki, ponadto poprowadzona została ścieżka rowerowa, która stanowi połączenie ścieżki biegnącej w kierunku zachodnim wzdłuż rzeki Cedron ze ścieżką na ul. 12 Marca po południowej stronie.

Przebudowa skrzyżowania miała na celu przede wszystkim usprawnienie ruch w tym miejscu, a także zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

Inwestycja prowadzona była wspólnie z miastem Wejherowo.