poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Dotacje dla przedsiębiorców przyznane

Dotacje dla przedsiębiorców przyznane

45 nowych mikroprzedsiębiorstw powstało w Powiecie Wejherowskim, dzięki udziałowi samorządu w projekcie Wsparcie Przedsiębiorczości na Kaszubach. Cały projekt składał się z trzech tur. Udział w nim wzięły trzy samorządy: Powiat Wejherowski, Powiat Kartuski i Powiat Pucki. Łącznie przyznano 264 dotacje.

Uczestnicy otrzymali jednorazowe wsparcie finansowe w kwocie blisko 20 tys. zł, wsparcie pomostowe 11 tys. zł (6 miesięcy x 1 850 zł), a także mieli okazje wziąć udział w szkoleniach dla przedsiębiorców, które trwały około 5 tygodni. Podczas spotkań uczestnicy otrzymali wiedzę niezbędną do prowadzenia działalności gospodarczej.

Projekt skierowany był do osób bez pracy po 30 roku życia. Dodatkowymi warunkami wpływającymi na pozytywną ocenę wniosku był wiek powyżej 50 roku życia, kobiety, orzeczenie o niepełnosprawności, długotrwałe bezrobocie, niskie kwalifikacje zawodowe.

Projekt składał się z trzech tur, średnio w każdej udział wzięło ponad 50 uczestników. W efekcie, czego na szkolenie zakwalifikowało się 336 osób, a dotacje otrzymało 264 osoby.

Podczas ostatniej tury umowy podpisało 45 uczestników. Uroczyste wręczenie odbyło się w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Udział w nim wzięła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel, a także Naczelnik Wydziału Rozwoju i Programów Europejskich Arkadiusz Szczygieł.  

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online