piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

Bezpłatny program profilaktyki cukrzycy typu 2

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym programie zdrowotnym

Województwo Pomorskie zajmuje 1 miejsce w Polsce pod kątem zachorowalności na cukrzycę typu 2. Jest to choroba cywilizacyjna XXI w., która dotyka coraz większego odsetka społeczeństwa, a wśród chorujących pojawiają się coraz młodsze osoby.

Gdyńskie Centrum Zdrowia jest jednostką budżetową Gminy Miasta Gdyni i realizuje bezpłatny program profilaktyki cukrzycy typu 2 dla mieszkańców Gdyni, powiatu puckiego oraz wejherowskiego.

Na terenie powiatu wejherowskiego program realizowany jest w NZOZ nr 1 w Rumi, tel. 882 358 756.

Uczestnictwo w programie pomoże uchronić przed zachorowaniem na cukrzycę typu 2 lub znacznie opóźnić jej wystąpienie poprzez wprowadzenie do codziennego życia odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, a samo sprawdzenie czy należy się do grupy ryzyka zachorowania zajmuje nie więcej niż 2 minuty – wystarczy wypełnić ankietę FINDRISK na stronie www.niecukrzymy.pl.

W ramach podejmowanych działań osoby z wykrytym stanem przedcukrzycowym zostaną zaproszone do bezpłatnego programu zdrowotnego i objęte badaniami przesiewowymi oraz programem edukacyjnym, który będzie wspierał ich w zmianie szkodliwych nawyków.

Więcej informacji: https://niecukrzymy.pl