poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi będzie miała windę

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi będzie miała windę

Pieniądze na budowę windy udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wniosek składał samorząd powiatu wejherowskiego wspólnie z miastem Rumia. Koszt inwestycji szacuje się na około 285 tys. zł.

Umowa na budowę windy podpisania została w szkole. W spotkaniu uczestniczyła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel Sinicki, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Lucyna Oglęcka.

- Pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to 30 procent potrzebnej kwoty na budowę windy, resztę dołoży rumski samorząd. To nie jedyne środki, które udało nam się pozyskać w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” – mówił Jacek Thiel, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Inwestycja ważna jest przede wszystkim w kontekście likwidacji barier architektonicznych. Prace obejmą montaż windy, wraz z budową szybu oraz ociepleniem.

- Winda ułatwi nam życie – tłumaczyła dyrektor szkoły Lucyna Oglęcka – Wielu naszych uczniów poruszajacych się na wózkach, którzy zdobywają nagrody w konkursach z różnych dziedzin, ma problem z dotarciem do naszych pracowni, po zakończeniu inwestycji ta sytuacja na pewno się zmieni – dodała.

Prace związane z realizacją inwestycji mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

 

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online