sobota, 9 grudnia 2023 r.

imieniny:Anety, Leokadii, Wiesława

Konkurs na najpiękniejszą wieś i zagrodę rozstrzygnięty

Konkurs na najpiękniejszą wieś i zagrodę rozstrzygnięty

Bożepole Wielkie najpiękniejszą wsią w powiecie. Konkurs organizowany przez Powiat Wejherowski został rozstrzygnięty. Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystego spotkania w zwycięskiej wsi. Wśród nagrodzonych znaleźli się także właściciele najpiękniejszych zagród.

Konkurs organizowany przez Powiat Wejherowski to już tradycja, każdego roku jury ocenia wsie, a także zagrody, które znajdują się w naszym regionie. Wybór zwykle nie należy do najłatwiejszych, bo mieszkańcy, coraz mocniej przywiązują uwagę do tego, w jakim otoczeniu żyją.

- Cieszę się, że poziom konkursu każdego roku jest coraz wyższy, oznacza to, że mieszkańcy dbają o swoje zagrody i wsie, a wszystko to sprawia, że Powiat Wejherowski jest jeszcze piękniejszy – mówiła podczas spotkania Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius.  

- Konkurs podzielony został na dwie kategorie, udział w nim wziąć mogą wsie, w których nie ma siedziby gminy, a także te, które nie byłu laureatami na szczeblu wojewódzkim w ostatnich dziesięciu edycjach konkursu – dodał Piotr Syrocki, Naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie

Na zwycięstwo wsi pracują zwykle wszyscy mieszkańcy, to praca na rzecz całego społeczeństwa, pierwsze miejsce odebrał sołtys Bożegopola Wielkiego, Wacław Konkol. Drugie miejsce zajęło Kopalino, a na trzecim miejscu stanęło Bojano wraz ze Zbychowem.

 

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności