czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Dotacja unijna dla Przedszkola Specjalnego w Wejherowie

Powiat Wejherowski pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w wysokości 498 525 zł na realizację projektu – „Terapeutyczne zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Przedszkolu Specjalnym przy Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie”.

Dzięki wsparciu funduszy europejskich w województwie pomorskim zwiększy się zakres opieki przedszkolnej, m.in. w PZKS w Wejherowie. Dzieci będą miały zapewnioną specjalistyczną opiekę i szeroki wachlarz zajęć terapeutycznych oraz edukacyjnych.

Projekt zakłada organizację w przedszkolu dodatkowych zajęć terapeutycznych wspomagających rozwój dzieci z niepełnosprawnościami mi.in. hipoterapię, dogoterapię oraz terapię uwagi słuchowej ­– mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Wsparcie uzyskają nie tylko dzieci, ale także nauczyciele, którzy będą mogli podnieść swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniach, kursach oraz studiach podyplomowych, np. z zakresu logopedii, muzykoterapii lub terapii dzieci z zaburzeniami.