piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Oddanie drugiego etapu ulicy Przemysłowej w Wejherowie

Oficjalnie oddany został do użytku kolejny, wyremontowany odcinek ulicy Przemysłowej w Wejherowie. To drugi etap prac szerszego zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Tartaczna – Przemysłowa”. Inwestycja realizowana była przy wsparciu środków rządowych.

Oddaliśmy blisko 600 metrowy odcinek drogi powiatowej od ulicy Wierzbowej w kierunku Bolszewa, wraz z zakrętem i niebezpiecznym zjazdem do cementowni. W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię, chodniki po obu stronach jezdni, ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe oraz doświetlono przejścia dla pieszych. To bardzo potrzebna i wyczekiwana inwestycja przez przedsiębiorców, ponieważ w tej części miasta znajduje się wiele firm, ale także przez mieszkańców, których co roku przybywa ze względu na powstające w Bolszewie nowe osiedla – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 6,1 mln zł, z czego 3 mln zł stanowiło rządowe dofinansowanie z subwencji ogólnej. Pozostała część pokryta została z budżetu Powiatu Wejherowskiego (blisko 1,7 mln zł) oraz budżetu Miasta Wejherowa (blisko 1,4 mln zł).