piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Księża i samorządowcy zagrali w szczytnym celu

W ramach Powiatowych Obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na Stadionie Gryfa Wejherowo odbył się Festyn, podczas którego rozegrany został mecz charytatywny samorządowcy - księża. W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka ofiar dla Karola, 18-letniego mieszkańca Wejherowa i innych potrzebujących dzieci z powiatu wejherowskiego.

– Rocznica Konstytucji 3 Maja to radosne święto, które łączy Nas wszystkich. Dziś tę radość wyrażamy poprzez mecz, w którym zmierzą się dwie wspaniałe drużyny. Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania – powiedziała do zebranej publiczności Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Na uczestników Festynu czekało wiele atrakcji: pokaz specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej, prezentacja umiejętności uczestnika programu Ninja Warrior Polska - Jana Tatarowicza, jazda na kucyku, dmuchańce, fotobudka oraz stoiska gastronomiczne.