sobota, 9 grudnia 2023 r.

imieniny:Anety, Leokadii, Wiesława

Dwa nowe ronda usprawnią ruch w Gminie Szemud

Dwa nowe ronda usprawnią ruch w Gminie Szemud
Powiat Wejherowski zakończył budowę dwóch rond na terenie Gminy Szemud, w Kielnie i Koleczkowie. Inwestycja jest ważna w kontekście budowy Trasy Kaszubskiej.
 
- Oba te ronda otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,2 mln zł. Łączny koszt zadań wyniósł ponad 6 milionów zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego oraz Gminy Szemud - mówi Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius.
 
Budowa ronda w Kamieniu spowoduje także spowolnienie ruchu na wysokości ulicy Gdańskiej, co znacznie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.
 
- Zostały wybudowane chodniki, przebudowano i wybudowano oświetlenie i doświetlenie przejść, a także wszystkie elementy infrastruktury drogowej - tłumaczy Dyrektor Zarządu Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, Robert Lorbiecki.
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności