czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Dwa nowe ronda usprawnią ruch w Gminie Szemud

Powiat Wejherowski zakończył budowę dwóch rond na terenie Gminy Szemud, w Kielnie i Koleczkowie. Inwestycja jest ważna w kontekście budowy Trasy Kaszubskiej.

- Oba te ronda otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,2 mln zł. Łączny koszt zadań wyniósł ponad 6 milionów zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego oraz Gminy Szemud - mówi Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius.

Budowa ronda w Kamieniu spowoduje także spowolnienie ruchu na wysokości ulicy Gdańskiej, co znacznie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.

- Zostały wybudowane chodniki, przebudowano i wybudowano oświetlenie i doświetlenie przejść, a także wszystkie elementy infrastruktury drogowej - tłumaczy Dyrektor Zarządu Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, Robert Lorbiecki.