czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

imieniny:Jarosława, Marka, Wiki

Oddanie drogi powiatowej Reda – Gniewowo

Zakończył się remont 1,7 km drogi powiatowej na odcinku Reda-Gniewowo. Prace polegały na utwardzeniu nawierzchni płytami ażurowymi typu „IOMB”. Całkowity koszt remontu wyniósł 2,8 mln zł, z czego 1,4 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część pokryta została po połowie z budżetu Powiatu Wejherowskiego oraz Gminy Wejherowo.

– To bardzo ważne połączenie drogowe, szczególnie dla mieszkańców Gniewowa, Zbychowa, Nowego Dworu Wejherowskiego i Redy. Ze względu na usytuowanie drogi, która przebiega przez stromy teren leśny, położone zostały płyty ażurowe, które zapewnią odwodnienie w przypadku nagromadzenia się wody opadowej – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W ramach zadania wykonano ponadto koryta pod nawierzchnią drogową, wykopy i nasypy, przebudowę zjazdów, a także tzw. drenaż francuski, który ma zapewnić szybkie odprowadzenie wody z obrębu pasa drogowego.