piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Barbara Gusman dalej pokieruje powiatową biblioteką

Decyzją Zarządu Powiatu Wejherowskiego Powiatową Biblioteką Publiczną w Wejherowie przez następnych 5 lat zarządzać będzie dotychczasowy dyrektor – Barbara Gusman. Nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję wręczyła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Wicestarosta Jacek Thiel.

Barbara Gusman piastuje stanowisko Dyrektora PBP w Wejherowie od 2014 r. W tym czasie dała się poznać jako doskonały menedżer, inicjator wielu kulturalnych działań, m.in. spotkań z pisarzami, podróżnikami i artystami, konkursów recytatorskich, zajęć dla seniorów, warsztatów teatralnych czy wydarzeń związanych z popularyzacją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym ogólnopolskiej kampanii „Mała książka wielki człowiek”, która zachęca rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

– Życzę dalszej efektywnej działalności na rzecz mieszkańców Powiatu Wejherowskiego, nowych czytelników oraz wielu pomysłów na szerzenie w społeczeństwie nawyku czytania i obcowania z książką  powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.