poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Gabriela Lisius Najlepszym Starostą Pomorza

Gabriela Lisius Najlepszym Starostą Pomorza

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius została laureatką Plebiscytu „Orzeł Samorządu” w kategorii Najlepszy Starosta Pomorza. Celem konkursu  jest uhonorowanie najaktywniej działających włodarzy z województwa pomorskiego. Nagroda przyznawana jest co 4 lata, na zakończenie kadencji i jest podsumowaniem pracy samorządowców.

Dnia 25 września br. poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Orzeł Samorządu” organizowanego przez redakcję „Magazynu Pomorskiego”. Uroczysta gala odbyła się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańsk. Podczas wydarzenia nagrodzono wyróżniających się samorządowców z województwa pomorskiego w kategorii najlepszy wójt, burmistrz, prezydent i starosta Pomorza.

 W tegorocznej edycji zdobywczynią tytułu Najlepszy Starosta Pomorza została Gabriela Lisius.

To uhonorowanie mojej czteroletniej pracy jako starosty mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. Kończąca się kadencja była bardzo pracowita. Jako najważniejszy cel obraliśmy pozyskanie jak największej ilości środków z Funduszy Unijnych na realizację wielu ważnych przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych czy społecznych z myślą o mieszkańcach powiatu wejherowskiego. Dzięki starannie zaplanowanej strategii działania oraz dobrze napisanym wnioskom, w ciągu czterech lat pozyskaliśmy do budżetu powiatu blisko 50 mln zł środków zewnętrznych m.in. na: szkolnictwo zawodowe, modernizację obiektów szkolnych, aktywizację osób bezrobotnych oraz remonty dróg .

Plebiscyt został zorganizowany po raz trzeci. Oceniający brali pod uwagę m.in. sposób zarządzania powiatem, efektywność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, inwestycje poczynione w ostatnich czterech latach, wspieranie lokalnej przedsiębiorczości czy współpracę z innymi samorządami. 

W tej kadencji postawiłam na współpracę z władzami samorządowymi wszystkich gmin i miast naszego powiatu, która przynosi wymierne efekty – zaznacza Gabriela Lisius. – Wynikiem tych działań jest realizacja wielu istotnych dla społeczności lokalnej przedsięwzięć w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, oświatowej czy społecznej. Nasza praca polega przede wszystkim na tym, aby współpracować i pracować dla ludzi podkreśla Starosta Wejherowski.

Warto przypomnieć, że w 2016 r. Starosta Wejherowski Gabriela Lisius została laureatką Plebiscytu „Kobieta Sukcesu”, organizowanym przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego.  Wyróżnienie zostało przyznane za osiągnięcia zawodowe oraz działalność społeczną.

Rozlicz PIT w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online