piątek, 14 czerwca 2024 r.

imieniny:Bazylego, Elizy, Justyny

13°

Ruszyła nowa linia autobusowa 674

Ruszyła nowa linia autobusowa 674

Z inicjatywy Powiatu Wejherowskiego od 3 kwietnia br. PKS Gdynia uruchomiło nową linię autobusową nr 674, która połączy Nowy Dwór Wejherowski z Redą i Rumią, wykorzystując nową drogę powiatową pomiędzy Gniewowem a Redą.

Autobus o numerze 674 kursuje w dni robocze na trasie  Nowy Dwór Wejherowski – Zbychowo – Gniewowo – Reda – Rumia Dworzec PKP – Grunwaldzka.

Mieliśmy liczne sygnały od mieszkańców, rodziców i samych uczniów z gminy Wejherowo, którzy uczęszczają do szkół w Redzie i Rumi, że jest potrzeba uruchomienia nowej linii. Cieszę się, że po rozmowach z PKS-em to się udało i od 3 kwietnia funkcjonuje nowa linia komunikacyjna nr 674. Na początku autobus będzie odbywał kursy od poniedziałku do piątku, bo musimy zobaczyć jaki będzie odbiór, ile osób będzie korzystało z tego połączenia – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Dzięki dodatkowemu połączeniu mieszkańcy będą mieli możliwość dogodnych przesiadek w Nowym Dworze Wejherowskim i Gniewowie na inne linie autobusowe, w tym 675.

Na nowo powstałej linii 674 obowiązuje zwykła taryfa opłat. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy autobusu, a bilety miesięczne we wszystkich kasach stacjonarnych m.in. na dworcu w Wejherowie i Gdyni.

Linia obsługuje pięć kursów do Rumi i 5 kursów powrotnych.

Rozkład jazdy linii 674:

– odjazdy z Nowego Dworu Wejherowskiego do Rumi: 6:15, 7:15, 8:20, 14:10, 16:00.

– odjazdy z Rumi do Nowego Dworu Wejherowskiego: 6:45, 7:45, 13:30, 15:15, 16:55.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności