piątek, 14 czerwca 2024 r.

imieniny:Bazylego, Elizy, Justyny

13°

Rozbudowa drogi powiatowej Osetnik – Sasino

Rozbudowa drogi powiatowej Osetnik – Sasino

Rusza rozbudowa drogi powiatowej nr 1427G Osetnik – Sasino w Gminie Choczewo. Zadanie obejmuje m.in. wybudowanie ścieżki rowerowej na odcinku ponad 2,5 km oraz remont drogi. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w wysokości 4 mln zł.

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie podpisano umowę z firmą MTM S.A. na rozbudowę drogi powiatowej poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego o dł. ok. 2,6 km na terenie gminy Choczewo.

– To inwestycja niezwykle oczekiwana przez mieszkańców i licznie odwiedzających gminę turystów. Gmina Choczewo jest gminą turystyczną i  jako jedyna w powiecie wejherowskim ma dostęp do morza. Jej atutami są czyste i bardzo spokojne plaże w Lubiatowie, Słajszewie czy Sasinie. Bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu środków rządowych powstanie ścieżka rowerowa, która zapewni bezpieczeństwo rowerzystom – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

W ramach planowanej inwestycji oprócz ścieżki rowerowej i remontu  nawierzchni drogi wykonane zostanie oświetlenie uliczne, powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów oraz wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Projekt zakłada także wprowadzenie nowej organizacji ruchu wraz z wybudowaniem elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego w postaci wyniesionej tarczy skrzyżowania.

Łączny koszt zadania to blisko 7 mln zł, z czego 4 mln stanowi rządowe dofinansowanie. Pozostała kwota zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu Wejherowskiego i Gminy Choczewo. Samorządy przeznaczą na ten cel po 1,5 mln zł. Oddanie drogi ma nastąpić pod koniec bieżącego roku.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności