piątek, 12 kwietnia 2024 r.

imieniny:Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

15°

Powiat przyznał dotacje organizacjom pozarządowy

Powiat przyznał dotacje organizacjom pozarządowy

Organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu wejherowskiego otrzymały dofinansowanie na realizację zadań publicznych, w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego na 2023 r. Środki wesprą projekty sportowe,  działania z zakresu kultury czy projekty na rzecz osób niepełnosprawnych.

W sali narad Starostwa Powiatowego w Wejherowie odbyło się uroczyste wręczenie umów grantowych. Spośród zgłoszonych ofert wsparcie otrzymało 91 przedsięwzięć, z których wiele wpisało się już na stałe do kalendarza imprez powiatowych, m.in.: Redzkie Impresje, Konkurs Haftu Kaszubskiego czy Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel, Członek Zarządu Ludwik Zegzuła, Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Jerzy Conradi, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej Łucja Słowikowska oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W tym roku Zarząd Powiatu Wejherowskiego przeznaczył 225 tys. zł na realizację zadań publicznych w ośmiu obszarach. Dzięki tym środkom realizowane będą m.in. ciekawe projekty edukacyjne, zajęcia sportowe, koncerty, festiwale, działania z zakresu wypoczynku dzieci i młodzieży oraz projekty na rzecz osób niepełnosprawnych – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Na realizację zadań publicznych w 2023 r. najwięcej środków zostało przeznaczonych na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Pozostałe obszary w których będą realizowane projekty to: wypoczynek dzieci i młodzieży, działania na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji, promowanie aktywności oraz integracji osób niepełnosprawnych, ratownictwo i ochrona ludności, ochrona  i promocja zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, porządek i bezpieczeństwo publiczne oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym, a także turystyka, w tym promocja lokalnych produktów turystycznych.

Organizacje pozarządowe miały czas na złożenie wniosków do 19 stycznia br. Zainteresowanie było duże. Do Starostwa Powiatowego w Wejherowie wpłynęło w sumie 128 wniosków. Spośród przesłanych ofert komisja konkursowa wybrała 91, które otrzymały dofinansowanie.

Bardzo się cieszę, że możemy wspierać Państwa aktywność obywatelską i dofinansowywać projekty, w których chcą uczestniczyć mieszkańcy naszego powiatu. Zachęcam do kolejnych przedsięwzięć w różnych dziedzinach życia społecznego  powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności