piątek, 12 kwietnia 2024 r.

imieniny:Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

15°

Umowa na projekt modernizacji drogi w Gowinie

Umowa na projekt modernizacji drogi w Gowinie

W wejherowskim starostwie podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji drogi powiatowej w miejscowości Gowino. To potrzebna i oczekiwana inwestycja, która ma przyczynić się podniesienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

 W siedzibie Starostwa  Powiatowego w Wejherowie została zawarta  umowa pomiędzy Powiatem Wejherowskim, a firmą Neox Sp. z o. o. na opracowanie projektu budowlanego oraz wykonawczego rozbudowy drogi powiatowej przez Gowino do mostu w Dąbrówce Młyn.

– Podpisana umowa dotyczy przygotowania dokumentacji projektowej drugiego etapu przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania z ul. Jeziorną i Długą w Gowinie do granicy gminy Wejherowo na rzece Gościcina. W ramach zadania przeprowadzona zostanie modernizacja nawierzchni, budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz dodatkowo budowa ronda na skrzyżowaniu z ulicą Brzozową i Spacerową wyjaśnia Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel. 

 Aktualnie na ukończeniu jest projekt budowlany na modernizację pierwszego etapu drogi powiatowej od ronda Bractwa Kurkowego na ulicy Strzeleckiej w Wejherowie do skrzyżowania z ulicą Gościcińską i Kaszubską w Gowinie. Zakres prac projektowych obejmuje m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni, budowę ciągu pieszo-rowerowego na całej długości odcinka, budowę przystanków i zatok autobusowych, urządzeń bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu, systemu odwodnienia, oświetlenia drogowego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z drogą.

Jeszcze w lipcu będziemy składać wniosek do Polskiego Ładu, aby pozyskać zewnętrzne dofinansowanie w celu przeprowadzenia kompleksowej modernizacji drogi powiatowej z Wejherowa do Gowina – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W przypadku otrzymania przez Powiat Wejherowski rządowego dofinansowania ogłoszony zostanie przetarg
na wyłonienie wykonawcy i prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się realizacja pierwszego etapu.

Zaplanowana na najbliższe lata etapowa realizacja inwestycji, poprzedzona w ostatnich latach przebudową odcinka
w centralnej części Gowina, przyniesie zasadniczą modernizację całej drogi powiatowej w granicach administracyjnych gminy Wejherowo, dostosowując ją do nowych potrzeb związanych z intensywną rozbudową Gowina
mówi powiatowy radny z Gowina Tomasz Bujak. 

W spotkaniu uczestniczyli również: Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, Dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego Robert Lorbiecki oraz Członek Zarządu firmy Neox Sp. z o. o. Michał Zasada.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności