sobota, 15 czerwca 2024 r.

imieniny:Jolanty, Lotara, Wita

13°

Kolejny krok w realizacji projektu pn. „Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską jako niematerialne dziedzictwo kulturowe Kaszub”.

Kolejny krok w realizacji projektu pn. „Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską jako niematerialne dziedzictwo kulturowe Kaszub”.

Kolejny krok w realizacji projektu pn. „Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską jako niematerialne dziedzictwo kulturowe Kaszub”. Uruchomiona została strona internetowa dedykowana tej inicjatywie. Od teraz można tam znaleźć bieżące informacje o postępach w realizacji projektu oraz uzyskać więcej informacji o jego przebiegu. Strona dostępna jest pod adresem: www.poklonferetronow.pl.

Głównym celem projektu jest upamiętnienie i spopularyzowanie unikatowej w skali kraju tradycji pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską, poprzez przygotowanie aplikacji umożliwiającej dokonanie wpisu tej kilkusetletniej tradycji na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa narodowego. W ten sposób chcemy upamiętnić i oddać hołd wszystkim pielgrzymom, a szczególnie obraźniczkom i obraźnikom, których zaangażowanie sprawia, że tradycja ta jest nadal żywa na Kaszubach.

Aby zrealizować to przedsięwzięcie, niezbędna jest pomoc każdego kto posiada wiedzę o pokłonie feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską. Chcemy zebrać biografie obraźniczek i obraźników, zarówno tych wciąż aktywnych, jak i wykonujących tę zaszczytną posługę w przeszłości. Na stronie internetowej projektu znajduje się specjalna zakładka pod nazwą „Mój Biogram”, gdzie każdy może podzielić się swoją historią. Informacje które zostaną nam przekazane po zredagowaniu zostaną zaprezentowane w okolicznościowej publikacji przybliżającej tradycję pokłonu feretronów.

Sukces naszego przedsięwzięcia zależy od pozyskania do współpracy jak największej ilości osób i środowisk zaangażowanych w pielgrzymowanie na Kalwarię Wejherowską. Dlatego bardzo prosimy o jak najszersze rozpowszechnianie informacji o projekcie „Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską jako niematerialne dziedzictwo kulturowe Kaszub”, informowanie o naszych działaniach w swoim środowisku oraz zachęcanie obraźniczek i obraźników do dzielenia się swoją historią poprzez wypełnienie biogramu na stronie www.poklonferetronow.pl.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności