piątek, 14 czerwca 2024 r.

imieniny:Bazylego, Elizy, Justyny

13°

Powiat otrzymał środki z PFRON

Powiat otrzymał środki z PFRON

Ponad 700 tys. zł Powiat Wejherowski pozyskał z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Pieniądze zostaną przeznaczone na likwidację barier architektonicznych, transportowych oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej. W Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie stosownych umów.

 

Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym jego celem jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Pozyskane dofinasowanie pozwoli na realizację sześciu projektów, w tym dwóch w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Samorząd od lat skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację zadań nakierowanych na rozwiązywanie problemów osób ze szczególnymi potrzebami  – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Największe dofinansowanie – 330 tys. zł otrzymała Gmina Wejherowo na zakup dziewiętnastoosobowego autobusu do przewozu uczniów z niepełnosprawnościami. Powiat Wejherowski będzie realizatorem dwóch projektów, które  otrzymały wsparcie w wysokości 144 tys. zł. Chodzi o zakup podnośników transportowych i schodołazu oraz samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby PZKS w Wejherowie. Dofinansowanie w kwocie 233 tys. zł otrzymały także dwa projekty, które realizowane będą przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Dzięki środkom z PFRON  przeprowadzony zostanie remont Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rumi oraz możliwy będzie zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych na rzecz WTZ.

Ponadto pieniądze przeznaczone zostaną również na kupno pętli indukcyjnej i tablic informacyjnych w alfabecie Braille΄a, co przyczyni się do zwiększenia komfortu obsługi osób słabosłyszących w Urzędzie Miasta Redy (dofinansowanie 2 tys. zł).

Systematycznie sięgamy po środki zewnętrzne, aby wyrównywać szanse oraz zwiększyć dostęp osób niepełnosprawnych w codziennym funkcjonowaniu, poruszaniu się i komunikowaniu, poprzez likwidację barier w urzędach, placówkach edukacyjnych czy zakup środków transportu – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

Otrzymane środki pokryją 75 procent całej wartości tych projektów.

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności