czwartek, 25 lipca 2024 r.

imieniny:Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

20°

Nowe busy dla osób niepełnosprawnych

Nowe busy dla osób niepełnosprawnych

Trzy nowe auta trafiły do domów pomocy społecznej na terenie powiatu wejherowskiego. Nowoczesne pojazdy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Na zakup mikrobusów powiat pozyskał środki z PFRON w kwocie blisko 400 tys. zł.

Dom Pomocy Społecznej w Wejherowie, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo oraz Dom Pomocy Społecznej w Strzebielinku otrzymały nowe samochody do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Systematycznie sięgamy po środki zewnętrzne, ponieważ zależy nam, aby wszystkim mieszkańcom Powiatu Wejherowskiego, a w szczególności osobom niepełnosprawnym żyło się coraz lepiej i bardziej komfortowo. Dlatego każda forma wsparcia finansowego na działania związane z poprawą funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na terenie powiatu jest dla nas niezmiernie istotna – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Zakup pojazdów był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami III” oraz wkładowi własnemu Powiatu Wejherowskiego. Wartość pojazdów to ponad 600 tys. zł, z czego 360 tys. zł stanowi dofinansowanie z PFRON. Busy wyposażone zostały w specjalne rampy umożliwiające wjazd wózka inwalidzkiego do pojazdu.

–  Samochody wykorzystywane będą  do przewozu podopiecznych  z domów pomocy społecznej na wizyty lekarskie i badania diagnostyczne, podczas wyjazdów związanych z rehabilitacją społeczną oraz na spotkania z mieszkańcami innych ośrodków – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

W uroczystym przekazaniu busów uczestniczył Dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON Dariusz Majorek. Przypomnijmy, że parę dni wcześniej Powiat Wejherowski podpisał kolejne umowy na realizację projektów mających na celu poprawę jakości życia oraz obsługi osób niepełnosprawnych.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności