sobota, 9 grudnia 2023 r.

imieniny:Anety, Leokadii, Wiesława

Uczniowie z PZKS w Wejherowie otrzymali laptopy

Uczniowie z PZKS w Wejherowie otrzymali laptopy

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej, wchodzącej w skład Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie otrzymali na własność laptopy w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Nowy sprzęt przyczyni się do  wyrównywania szans edukacyjnych i zapewni uczniom równy dostęp do nowoczesnych technologii.

Do uczniów tej placówki trafi łącznie 31 przenośnych komputerów, które wspomogą proces kształcenia i pomogą efektywniej zdobywać wiedzę m.in. na zajęciach z informatyki.

Od kilku lat obserwujemy mocne przyspieszenie procesu automatyzacji i cyfryzacji, co wiąże się z koniecznością zdobywania nowych, zaawansowanych umiejętności. Dlatego tak istotne staje się wspomaganie systemu edukacji, by po ukończeniu nauki uczniowie mogli łatwo wejść na rynek pracy, na którym zastosowanie sztucznej inteligencji i innych innowacji technologicznych będzie normą. Jestem przekonana, że otrzymane komputery będą dobrze służyć uczniom w kolejnych etapach edukacji i zdobywaniu nowych umiejętności informatyczno-technicznych – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop, który będzie wykorzystywany do nauki i rozwoju kompetencji cyfrowych. Uczniowie zyskają łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.

 

 

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności