piątek, 3 maja 2024 r.

imieniny:Jaropełka, Marii, Niny

Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi

W hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się Koncert Świąteczno-Noworoczny z udziałem artystów z całej Polski. Spotkanie było okazją do wysłuchania najpiękniejszych polskich kolęd oraz piosenek świątecznych. Wydarzenie objęła patronatem Starosta Wejherowski oraz Burmistrz Miasta Rumia.

Za nami piąta edycja niezwykłego spotkania muzycznego, które zorganizowane zostało w  ramach Rumskich Spotkań Muzycznych. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest pochodzący z Rumi tenor i artysta Opery Krakowskiej – Marek Gerwatowski. Podczas koncertu widzowie usłyszeli tradycyjne kolędy, przeboje muzyki operowej i musicalowej, jak również nowoczesne opracowania polskich i zagranicznych piosenek świątecznych.

Koncert Świąteczno-Noworoczny wpisał się już na stałe w cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie powiatu wejherowskiego. To wyjątkowe spotkanie muzyczne wprowadza słuchaczy w świat niezapomnianych muzycznych przebojów i polskich kolęd – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W trakcie koncertu wystąpili artyści scen operowych, musicalowych i rozrywkowych: Julia Pruszak-Kowalewska – sopran i Sławomir Kowalewski – baryton, soliści Opery Nova w Bydgoszczy; Agata Flondro – mezzosopran i Jacek Wróbel – baryton, artyści Opery Krakowskiej; Bartłomiej Misiuda – baryton, solista Teatru Wielkiego w Łodzi; Natalia Piotrowska-Paciorek – śpiew, współpracująca m.in. z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie; Jakub Wocial – śpiew, współpracujący m.in. z Teatrem Muzycznym Rampa w Warszawie; Magdalena Tul – śpiew i Martin Fitch – śpiew, mający na swoim koncie m.in. współpracę z programem „Jaka to melodia?”.

Podczas niedzielnego koncertu zebrani mieli okazję usłyszeć także zespoły z terenu powiatu wejherowskiego: Chór Dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi i Scholę parafialnę Ichtis (przygotowanie: Beata Awsiukiewicz), Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie (przygotowanie: Aleksandra Janus) oraz Chór Mieszany Cantores Veiherovienses (przygotowanie: Tomasz Chyła).

Wykonawcom towarzyszyli znakomici instrumentaliści: Mateusz Lipiński – fortepian, Emilia Małecka-Chyła – skrzypce, Tomasz Chyła – skrzypce, Justyna Meliszek-Skrętkowska – wiololnczela, Dawid Głowacki – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas i Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne. Za pulpitem dyrygenckim stanęli: Aleksandra Janus i Tomasz Chyła.

Bardzo się cieszę, że odbyło się kolejne muzyczne spotkanie z publicznością w moim rodzinnym mieście. Koncert Świąteczno-Noworoczny to wydarzenie, podczas którego każdy meloman znajdzie coś dla siebie  – powiedział Dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych Marek Gerwatowski.

Organizatorami wydarzenia byli: Rumskie Spotkania Muzyczne, Powiat Wejherowski, Fundacja dla Was oraz MOSiR Rumia.