piątek, 12 kwietnia 2024 r.

imieniny:Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

14°

Powiatowa Gala dla Kobiet

Powiatowa Gala dla Kobiet

W Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczysta Gala dla Kobiet, zainicjowana przez Starostę Wejherowskiego Gabrielę Lisius. Wydarzenie odbyło się w ramach dorocznej akcji  pn. „Marzec na obcasach”, którego celem jest wspieranie aktywizacji społecznej, osobistej i zawodowej kobiet.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie we współpracy z Powiatem Wejherowskim, panie mogły skorzystać z porad doradców, wysłuchać panelu dyskusyjnego oraz ciekawych prelekcji. Spotkanie odbyło się w ramach funkcjonującego od 11 lat wydarzenia „Marzec na obcasach”, do którego każdego roku aktywnie włączają się wszystkie urzędy zatrudnienia, w tym Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie. Akcja skierowana jest do kobiet, które poszukują zatrudnienia, planują powrót do pracy lub szukają inspiracji i pomysłów na swój rozwój zawodowy. W tym roku, jak zaznaczyła starosta, przedsięwzięcie przybrało dodatkowo formę Gali, czyli wydarzenia w dużym wymiarze.

– Bardzo się cieszę, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele pań z terenu powiatu wejherowskiego, które realizują się zarówno w życiu zawodowym, społecznym i prywatnym, które pełnią tak wiele ról prospołecznych. Zależało nam, aby zorganizować spotkanie w szerszym gronie tzn. nie tylko kobiet szukających miejsca na rynku pracy, ale już w nim funkcjonujących i odnoszących sukcesy, które mogłyby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i spostrzeżeniami. W kobietach drzemie ogromny potencjał, którego często sobie nie uświadamiają, dlatego tak istotne są takie spotkania, podczas których mogą się wzajemnie dopingować i wspierać mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Inspiracją do spotkania były wyniki badań zainicjowane przez Pomorski Zespół do spraw Kobiet, których celem było przeprowadzenie diagnozy sytuacji kobiet na rynku pracy w województwie pomorskim, ze wskazaniem występujących obszarów nierówności płci na pomorskim rynku pracy i możliwość wypracowania metod ich niwelowania.

Na Pomorzu na 106 kobiet przypada 100 mężczyzn. Panie stanowią 51 procent mieszkańców województwa. Prawie 440 tys. pań pracuje w takich obszarach jak opieka zdrowotna, pomoc medyczna, edukacja oraz usługi. Ogromny wpływ na życie zawodowe pomorzanek ma to czy mają dzieci, a także ich wiek i wykształcenie. Od tego także zależy podział ról w ich rodzinach. Badanie w którym wzięło udział ponad 3 tys. kobiet pokazało, że dla pomorzanek szczęście rodzinne oraz zdrowie psychiczne i fizyczne są najważniejsze – powiedziała Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie Anna Kulik.

Jednym z głównych punktów wydarzenia był panel dyskusyjny „Czy kariera ma płeć? Wyzwania dla kobiet na rynku pracy”, w którym wzięły udział zaproszone prelegentki, kobiety sukcesu: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, dr Beata Dudzińska, Anna Guziuk, Agnieszka Kamińska, Mirosława Szczęsna, Katarzyna Szalewska i Katarzyna Żmudzińska. Panie podzieliły się swoimi doświadczeniami, odpowiedziały na pytanie czym jest dla nich sukces, co je motywuje do pracy oraz odniosły się do przedstawionych wyników badań.

 Podczas spotkania uczestniczki miały okazję wysłuchać także ciekawych prezentacji na temat równości płci na rynku pracy i kobiet na rynku pracy w powiecie wejherowskim i województwie pomorskim oraz skorzystać z bogatej oferty stoisk  promocyjnych, pokazujących jak dbać o zdrowie i o wygl.

Wydarzenie uświetnił koncert z udziałem Weroniki Korthals z zespołem.

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności