piątek, 12 kwietnia 2024 r.

imieniny:Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

15°

Hala sportowa z imieniem Olimpijczyków

Hala sportowa z imieniem Olimpijczyków

Hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie zyskała zaszczytne imię Olimpijczyków Powiatu Wejherowskiego. To wyraz uznania dla najwybitniejszym sportowców z powiatu, którzy dostąpili zaszczytu reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Dzięki staraniom nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz wsparciu Starosty Wejherowskiego, hala widowiskowo-sportowa przy PZS nr 4 w Wejherowie  otrzymała imię Olimpijczyków Powiatu Wejherowskiego. Wybór takiego imienia to nie tylko uhonorowanie sportowców wywodzących się z powiatu, ale także okazja do promowania sportu, zdrowego stylu życia oraz idei olimpijskich.

Imieniem tym utrwalamy olimpijczyków zasłużonych dla Ziemi Wejherowskiej: Henryka Dampca, Henryka Szczepańskiego, Ryszarda Kunze, Huberta Skrzypczaka, Martynę Dąbkowską, Martę Jeschke i Marcina Chabowskiego. Niech to imię będzie dla Was Droga Młodzieży inspiracją do rozwijania zainteresowań sportowych oraz wytężonej pracy, a także zachętą do startu na najważniejszej imprezie sportowej na świecie – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie jest jedną z większych placówek oświatowych w powiecie wejherowskim. Obecnie kształci się w niej ponad tysiąc sto uczniów. Od wielu lat uczniowie tej placówki odnoszą znaczące sukcesy sportowe, zajmując wysokie miejsca na zawodach rangi wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.

Jak zaznaczyła starosta, szczególną troską władz powiatowych jest promocja sportu. Bazą dla powiatowej aktywności sportowej i kultury fizycznej jest nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna. W minionym 25-leciu przy wszystkich prowadzonych przez Powiat Wejherowski jednostkach oświatowych powstały kompleksy boisk i sale sportowe. Największą inwestycją w tym względzie jest wybudowana w latach 2017-2018 pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa przy PZS nr 4 w Wejherowie.

Samorząd Powiatu Wejherowskiego od lat konsekwentnie wspiera sport na różnych płaszczyznach. Każdego roku przeznaczamy znaczne środki na promocję imprez sportowych oraz projekty, które przyczyniają się do upowszechniania i promowania kultury fizycznej na terenie powiatu. Dofinansowujemy kluby i stowarzyszenia zaangażowane w sportowe wychowanie młodego pokolenia oraz nagradzamy zdolnych sportowców i trenerów, którzy osiągają sukcesy w Polsce i poza granicami kraju – podkreśla Wicestarosta Jacek Thiel.

Jak zaznaczył dyrektor szkoły Cezary Lewandowski nadanie imienia hali sportowej zbiegło się z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2024, Rokiem Polskich Olimpijczyków.

Dzisiaj rzucamy Wam Droga Młodzieży wyzwanie. Galeria olimpijczyków prezentowana w tej hali, jak i na zewnątrz nie jest zamknięta, wręcz przeciwnie, jest otwarta i czeka na wasze olimpijskie wyniki, sukcesy i medale. Wierzę, że za parę lat będziemy mieli kolejnego olimpijczyka z powiatu wejherowskiego, może właśnie ucznia z tej szkoły – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Warto przypomnieć, że hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie została oficjalnie oddana 3 września 2018 r. Była to największa inwestycja realizowana przez Powiat Wejherowski w kadencji 2014-2018.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności