piątek, 12 kwietnia 2024 r.

imieniny:Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

14°

Powiat wybuduje dwa ronda w Redzie

Powiat wybuduje dwa ronda w Redzie

W Starostwie Powiatowym została podpisana umowa na współfinansowanie inwestycji drogowej pomiędzy Powiatem Wejherowskim, a miastem Reda. Chodzi o budowę dwóch rond na styku ulic: Gniewowskiej i Leśnej oraz Gniewowskiej, Konopnickiej i Kamiennej.

Na początku kwietnia w Redzie rozpoczną się prace związane z budową dwóch nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym, które potrwają około 9 miesięcy.

Łączny koszt inwestycji to ponad 4,5 mln zł, w tym ponad 1,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część, czyli po 1,5 mln zł zostaje sfinansowana z budżetu Powiatu Wejherowskiego i Miasta Reda – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia z podbudową drogową, powstaną odcinki ciągów pieszo-rowerowych, doświetlenie, kanalizacja deszczowa i zjazdy.

Nowe ronda usprawnią włączanie się do ruchu w obrębie ulic Gniewowskiej, Leśnej, Kamiennej i Konopnickiej oraz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i pieszych – podkreśla Wicestarosta Jacek Thiel.

W związku z planowanymi pracami nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Jesteśmy obecnie w trakcie rozmów związanych ze zmianą organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na czas wykonywania robót. Będziemy się starali, aby prace na tym odcinku były jak najmniej uciążliwe dla kierowców – mówi Dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego Robert Lorbiecki.

Prace rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności