piątek, 18 października 2024 r.

imieniny:Hanny, Klementyny, Łukasza

Sesja Rady Powiatu Wejherowskiego VII kadencji

Odbyła się druga sesja VII kadencji Rady Powiatu Wejherowskiego w trakcie której powołano komisje stałe. Radni dokonali także wyboru ich składów osobowych i przewodniczących.

Jednym z głównych punktów posiedzenia Rady było powołanie dziewięciu komisji stałych, które pełnią określone zadania.

Komisje stałe Rady Powiatu Wejherowskiego:

Komisja Rewizyjna – przewodniczący Daniel Hadam,

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji – przewodniczący Piotr Skurzyński,

Komisja Budżetu i Finansów – przewodniczący Robert Siewert,

Komisja Edukacji – przewodnicząca Krystyna Grubba,

Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej – przewodnicząca Ewa Pasieczna,

Komisja Kultury – przewodnicząca Alicja Skwarło,

Komisja Sportu i Turystyki – przewodniczący Grzegorz Grinholc,

Komisja Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska – przewodnicząca Kinga Szczepankowska,

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – przewodnicząca Natasza Sobczak.

Ponadto powołano doraźną Komisję ds. opiniowania Raportu o stanie powiatu, której przewodniczącą została Gabriela Lisius.

Podczas sesji ślubowanie złożyła także radna Natasza Sobczak oraz powołano dwóch nowych członków Powiatowej Rady Rynku Pracy na kadencję 2021-2025 - Iwonę Szczygieł i Marcina Drewę.